TOPOGRAFINĖ NUOTRAUKA – KAS SLEPIASI PO ŠIUO TERMINU?

Matavimai24.lt atsako į vieną dažniausiai pasitaikančių klausimų – kas ta topografinė nuotrauka ir kada ja reikia susirūpinti? O gal greičiau pasirūpinti. Visų pirma- neturint topografinės nuotraukos neįmanomi jokie projektavimo darbai, taigi, paprastai tariant, jei jūs planuojate statyti statinius savo sklype, bet koks projektavimas nebus pradėtas neturint topografinės nuotraukos.
Dažnam iškyla klausimas, kuo topografinė nuotrauka skiriasi nuo geodezinių matavimų, ar tai tas pats, ar jie yra vienas kito dalis? Matavimai24.lt specialistai atsako, jog topografinė nuotrauka skiriasi nuo geodezinių matavimų visų pirma tuo, jog matavimų atveju apibrėžiamos tik žemės sklypo ribos, tačiau neįvertinami jokie požeminiai ir antžeminiai statiniai, inžinerinės konstrukcijos, kitaip tariant topografinė nuotrauka atskleidžia, koks yra žemės sklypo paviršius reljefas ir pan. Kitaip tariant ji yra būtina tam, kad būtų pradėti bet kokie projektavimo darbai arba statybos.
Topografinis planas parodo visą realai situaciją apie tai, kas yra ant žemės ir po žeme, bet tikslių ribų neapibrėžia – tai jau geodezinių matavimų darbo sritis. Dar vienas labai svarbus momentas yra tas, kad topografinė nuotrauka galioja tik vienerius metus ir tai natūralu, nes žemės paviršius nuolat kinta: apauga medžiais ir pan. Todėl svarbu kiekvienam klientui priminti – jei turite senesnę nei vienerių metų topografinę nuotrauką, ji jau negalios ir teks užsakinėti iš naujo.
Topografinės nuotraukos kaina priklauso nuo dviejų pagrindinių dalykų. Pirmas ir tikriausiai svarbiausias veiksnys, lemiantis topografinės nuotraukos kainą yra vieta. Natūralu, kad mieste padaryti topografinę nuotrauką kainuos brangiau nei laukuose. Kitas veiksnys lemiantis kainą yra užstatymo intensyvumas – kuo mažiau užstatytas žemės sklypas tuo kaina bus mažesnė.
Matavimai24.lt – tai savo darbą išmanantys specialistai, matininkai, ne tik atitinkantys visus reikalavimus ir turintys matininko pažymėjimus, bet ir užtikrinantys, kad topografinė nuotrauka bus atlikta laiku, kokybiškai ir preciziškai. Tinkamo matininko pasirinkimas šiems darbams labai svarbus, nes nuo šio darbo priklauso visa vėliau seksianti projektavimo darbų eiga. Pasitikėkite mumis, Matavimai24.lt matininkais ir mes užtikrinsime, kad jūsų topografinė nuotrauka atitiktų aukščiausius standartus.