Reklaminiai tentai – Į ką svarbu atkreipti dėmesį kuriant tento maketą?

Reklaminiai tentai užima išties didelę lauko bei vidaus reklamos rinkos dalį. Tentų gamyba palyginus nebrangi investicija, tačiau daugelis žmonių neįskaičiuoja maketavimo darbų. Vieni turint nors kiek maketavimo sugebėjimų griebiasi maketus kurtis patys, kiti viską palieka laisvai samdomiems dizaineriams bei reklamos ar dizaino agentūroms, kad jos paruoštų efektyviai veikiantį maketą reklaminiams tentams. Jei kreipiatės į tikrai patikimą laisvai samdomą dizainerį ar dizaino ar reklamos agentūrą, jau galite suprasti, kad jums tentų maketavimas atsieis pakankamai nepigiai. Nusimačiusiems nemenką biudžetą reklaminėms kampanijoms ar tiesiog pavieniui projektui tai tikrai neatrodys didelės išlaidos. Norintiems patiems pasidaryti efektyviai veikiantį maketą vertą žinoti tam tikrus niuansus.

Šriftas

Prieš kuriant maketą turėtumėte atsižvelgti į naudojamo šrifto stilių, dydį bei atstumą, per kurį potencialūs klientai jį skaitys. Nesvarbu ar reklaminiai tentai kabės arti žmonių buvimo vietos ar toli, šriftas turi būti lengvai įskaitomas, tad visi smulkūs dailyraščio šriftai šiai reklamos formai nebus priimtini. Kuo toliau nuo žmonių judėjimo vietos bus montuojami reklaminiai tentai, tuo proporcingai šriftas turi būti didesnis ir stambesnis.

Spalvos

Kurdami maketą reklaminiam tentui visada atkreipkite dėmesį į spalvų parinkimą bei kontrastą. Norint atkreipti dėmesį rekomenduojama rinktis kontrastingas spalvas. Rinkdamiesi kontrastingas spalvas apsvarstykite kokios spalvos dera prie jūsų firminio stiliaus – jei jūsų firminė spalva gan blanki pasistenkite ją pasodrinti, kad jūsų makete ši spalva atkreiptų dėmesį. Pasirinkus viena kitai artimas spalvas rizikuojate prarasti reklamos veikimo efektyvumo, kuris ir yra vienas iš jūsų tikslų.

Paprastumas

Supraskite, kad jūsų reklaminiame tente pateikta informacija turi būti apdorota vidutiniškai per 3 sekundes. Tentų maketavimas neturi būti perkrautas tekstine bei vaizdine informacija, taigi pagrindinė esmė slypi pateikimo paprastume. Jūsų tikslas – sukurti maketą, kuris būtų lengvai ir greitai apdorotas kiekvieno praeinančio žmogaus ir visa tai turi išlikti jo pasamonėje. Kuo paprastesnė informacija pateikiama tuo žmogaus smegenys lengviau ją apdoros, nes nereikės sutelkti didelių pastangų informacijos analizei.

Skatinimas veikti

Tentų maketo kūrimas turi būti sutelktas į vieną iš pagrindinių elementų, leidžiančių efektyviai išnaudoti reklamos formą, tai skatinimas potencialaus kliento imtis tam tikrų veiksmų, atnešančių jums pridėtinę vertę. Skatinimas veikti yra jūsų reklaminio tento naudojimo tikslas. Tai gali būti skatinimas apsilankyti jūsų internetinėje ar fizinėje parduotuvėje, susisiekti su jumis telefonu ar el.paštu norint gauti konsultaciją ar užsisakyti prekę/paslaugą. Skatinimo tekstas turi būti lengvai įskaitomas ir nesudėtingas, kad žmonės jį atsimintų.