Kiek kainuoja nuotekų valymo įrenginiai ir jų sumontavimas?

Nuotekų valymo įrenginiai – pirmosios būtinybės įrenginiai, apie kuriuos reikėtų pagalvoti projektuojant namus arba dar pačių statybų pradžioje. Valymo įrenginiai yra ilgaamžiai, dėl to rinktis juos yra patartina gerai ir atidžiai apgalvojus. Dažniausiai pirmiausias dalykas, į kurį yra atkreipiamas dėmesys renkantis nuotekų valymo įrenginį – tai kaina. Taigi kiek iš tikrųjų kainuoja valymo įrenginiai ir jų sumontavimas?
Tikslią nuotekų valymo įrenginio kainą galima nustatyti iš karto, kadangi ji dažniausiai yra stabili ir priklauso nuo naudotojų skaičiaus. Taigi, jeigu šeimoje yra 4 nariai, nuotekų valymo įrenginių gamintojas jums pasiūlys įrenginį, skirtą aptarnauti nuo 2-4 asmenų (pvz.: NVB-1). Jeigu šeimoje narių yra daugiau, tuomet valymo įrenginys turi būti atitinkamai didesnis (NVB-2; NVB-3 ir t.t.). Tiesa, prieš renkantis nuotekų valymo įrenginio talpos dydį, būtina pagalvoti ir apie galimą šeimos pagausėjimą ateityje, kadangi padidėjus naudotojų skaičiui talpa gali pasidaryti per maža ir tinkamai nebeatlikti savo funkcijų.
Kalbant apie nuotekų valymo įrenginio sumontavimo kainą, norint ją nustatyti reikia tikslesnių duomenų apie vietą, kurioje įrenginys bus montuojamas. Dažniausiai pasitaikantys gruntai yra molis, priemolis ir smėlis. Molingose vietose galima montuoti įvairiausių tipų nuotekų valymo įrenginius, kadangi jiems nereikia jokių papildomų medžiagų. Svarbiausia yra tiksliai žinoti, kur bus išleidžiamas vanduo. Smėlėtose vietose greičiausiai vandenį galima infiltruoti. Jeigu valymo įrenginio vieta yra šlapia, geriausia montuoti gerai paruoštą įrenginį, kuris turėtų būti sustiprintas ir jam yra būtinas inkaravimas.
Montuojant nuotekų valymo įrenginį NVB-1 ar panašų, praverčia žvyras, kuris palengvina vamzdynų klojimą bei pačio valymo įrenginio pastatymą. Sumontavus įrenginį yra svarbu į jį pripilti vandens. Tai suteikia daugiau šansų išvengti valymo įrenginio pajudėjimo iš savo vietos ir sustabdo galimybę gruntiniam ar paviršiniam vandeniui įrenginį iškelti į viršų.
Tačiau kaina nėra vienintelis dalykas, į kurį turi būti atkreipiamas dėmesys renkantis gerą ir patvarų nuotekų valymo įrenginį. Įsigyjant valymo įrenginį reikia atsižvelgti ir į tai ar įrenginys yra sertifikuotas, ar turi CE ženklinimą, kadangi tokie įrenginiai yra saugūs ir pagal įstatymus gali būti montuojami net ir saugomose teritorijose. Taip pat būtina pasidomėti iš kokių medžiagų yra gaminami nuotekų valymo įrenginiai, pavyzdžiui, įrenginiai pagaminti iš stikloplasčio yra itin lengvi ir ilgaamžiai, nes ši medžiaga yra itin atspari mechaniniams poveikiams ir korozijai. Nuotekų valymo įrenginiai NVB- 1, NVB-2 ir kiti NVB įrenginiai atitinka visus šiuos reikalavimus.