Kadastriniai matavimai šiandien – ką reikia žinoti?

KADASTRINIAI MATAVIMAI ŠIANDIEN – KĄ REIKIA ŽINOTI?
Matavimai24.lt primena, jog kadastriniai matavimai – tai neišvengiamas terminas tiems, kurie nusprendė pradėti bet kokį disponavimą savo žeme arba pastatais. Kada verta kleiptis į matininką, tam, kad būtų atlikti kadastriniai matavimai? Dažniausiai iki tol buvę tik kažkur girdėtas terminas, kadastriniai matavimai pradeda dominti tada, kai atsiranda poreikis pirkti arba parduoti žemę, keisti jos paskirtį arba statyti joje statinius. Žinoma, tai ne vienintelės priežastys kreiptis į matininkus. Dar viena svarbi priežastis – žemės sujungimas arba padalijimas. Šiuo atveju taip pat neapsiesite be matininkų.
Tačiau neretai dauguma pamiršta, jog kadastriniai matavimai susiję ne tik su žeme, bet taip pat ir su pastatais. Pastatų kadastriniai matavimai – tai bet kokių statinių matavimai, kuriuos būtina atlikti suremontavus, pastačius, ar kitaip pertvarkius statinį, kurį reikia įregistruoti Nekilnojamojo turto registre arba tiesiog patikslinti registre jau esančius duomenis. Matavimai24.lt ne tik įvykdo visas su kadastriniais matavimais susijusias užduotis, bet ir užtikrina, kad visas procesas tiek matuojant kliento nuosavybę, tiek vėliau valstybinėse institucijose vyktų sklandžiai ir kuo mažiau varginant klientą. Parengta kadastrinių matavimų byla keliauja į Nacionalinės žemės tarnybos patikrą, o vėliau ir į Registrų Centrą, todėl natūralu, kad tik tinkamai parengti dokumentai sutrumpina šį procesą iki minimumo.
Kadastrinių matavimų kaina – tai klausimas, į kurį stengiasi rasti atsakymą kiekvienas, kuriam ateina metas kreiptis į matininkus. Nors dauguma linkę manyti, kad kadastriniai matavimai Vilniuje turėtų būti brangesni nei kituose miestuose, tačiau dažnai situacija yra priešinga – čia daug didesnė matininkų konkurencija, todėl kainos didžiuosiuose mietuose paprastai būna mažesnės, nei tuose, kur mažesnis matininkų pasirinkimas. Kadastriniai matavimai Vilniuje pasižymi patraukliomis kainomis, tačiau vien kaina pasikliauti nevertėtų – daug svarbiau yra matininko kvalifikacija ir jo galiojantis pažymėjimas. Netinkamai atlikti darbai gali kainuoti kelis kartus daugiau ir labai stipriai išsitęsti laike, nes blogai atliktas projektas netvirtinamas Nacionalinėje Žemės Patikros Tarnyboje ir tenka tuos pačius darbus atlikti kelis kartus. Matavimai24.lt užtikrins, kad visi darbai būtų ne tik kokybiškai, bet ir greitai atlikti, bei suderinti su reikiamomis institucijomis.