Greitieji kreditai – privalumai ir galimi pavojai

Greitieji kreditai turi daug savų privalumų. Visgi kiekvieną jų vainikuoja konkretūs pavojai ir grėsmės. Tačiau mokant tinkamai įvertinti skolinimosi poreikį ir turint aiškų grąžinimo planą, – jokio dydžio delspinigiai nėra baisūs.

Kalbant apie juos (delspinigius), vertėtų priminti, kad nė viena greitų kreditų bendrovė nėra suinteresuota skaičiuoti delspinigius nemokių klientų ir dažno bylinėjimosi teismuose sąskaita. Greitų kreditų įmonių pelningumas ir piniginės grąžos cirkuliacija būna daug sveikesnė, kai paskolos būna grąžinamos laiku, o už jas sumokamos atitinkamos palūkanos. Jei tiems patiems klientams vėl prireikia naujų paskolų, – skolinamasi vėl. Tokiu būdu abi šalys laimi daugiausiai: klientas išvengia bylinėjimosi ir riebių delspinigių, kurie paprastai būna apčiuopiamai didesni nei palūkanos, o greitų kreditų įmonė gauna savo pelną iš palūkanų ir kliento grąžinti pinigai akimirksniu pradeda „dirbti“ vėl, nes yra paskolinami kitam klientui. Tuo tarpu jei pinigai „stovi“, greitų kreditų įmonė patiria finansinius nuostolius, netenka laiko išteklių ir mažina įmonės greitį, dinamiką ir paslankumą.

Šiame straipsnyje sugrupuosime kelis pagrindinius greitų kreditų privalumus ir iš tų konkrečių privalumų kylančius pavojus.

Greiti pinigai privalo būti greitai grąžinti

Statistinis kreditorius, pildantis paraišką paskolai internetu gauti, paprastai pinigus skolinasi vienam mėnesiui. Kartais žmonės linkę pasiskolinti kiek ilgesniam terminui: dviems arba trims mėnesiams, bet labai retai pusmečiui ir išskirtiniais atvejais metams ar ilgiau.

Priežastis paprasta: jei skolinimosi terminas siekia metus ar ilgiau, atsiranda didesnė nauda skolintis iš bankų (nebent jie jums neskolina). Juk kiekvienas turi dirbti savo darbą. O greitųjų kreditų įmonės sukurtos tam, kad akimirksniu paskolinti pinigai, būtų neužilgo grąžinti. Kitaip tariant: iš greitųjų kreditų įmonių skolinamasi smulkioms bei vidutinėms išlaidoms ir pirkiniams. Rašant konkrečiais pavyzdžiais, sms kreditas arba paskola internetu būna dažnai pildoma, kai prireikia naujo dulkių siurblio ar kai trūksta pinigų apmokėti buto nuomą, tačiau jei žmogus ketina pirkti naujutėlaitį automobilį arba dviejų kambarių butą susiradus skelbimą www.kambariokai.eu tinklapyje, greiti kreditai nebus optimali priemonė. Žinoma, daugelis greitų kreditų įmonių yra finansiškai pajėgios suteikti ilgalaikes stambaus dydžio paskolas (pagal atskirą susitarimą), bet kadangi jos neorientuotos į šį segmentą, skolininkas stipriai praloštų.

Būtent dėl to paskolos internetu paprastai nesiekia 10 000 Eu sumos, o pats dažniausias skolinimosi sumos diapazonas yra nuo 500 iki 1250 Eu.

Pasiskolinama akimirksniu, todėl galima užsimiršti arba priprasti

Kadangi užpildyti paraišką kreditui gauti trunka vos kelias minutes, o sms kreditas trunka dar trumpiau, o norima pasiskolinti suma atkeliauja į jūsų banko sąskaitą per 5-15 minučių, atsiranda pavojus užsimiršti arba neužfiksuoti, kiek ir kada yra pasiskolinama.

Juk ir liaudies išmintis byloja: „kuo lengviau gauni, tuo greičiau pamiršti“. O užmarštis nėra naudinga ne tik skolininkui, bet ir kreditą suteikusiai greitų paskolų bendrovei (dėl įžangoje minėtos pinigų cirkuliacijos ir įmonės paslankumo).

Todėl pasiskolinę būtinai kur nors pasižymėkite, kada privalote grąžinti paskolą.

Daugelis įmonių siūlo paskolos pratęsimo galimybę. Prasitęsę turėsite sumokėti papildomas palūkanas už prailgėjusį grąžinimo terminą. Bet už pratęstą kreditą neturėsite mokėti kosminių delspinigių, todėl nieko baisaus, jei pasiskolinę pinigų ir negalėdami jų grąžinti laiku, nukelsite prievolę mėnesiui ar keliems. Tačiau tikslingas įsipareigojimų atidėjimas ir pamirštas grąžinti kreditas yra du skirtingi dalykai, kurie priešingai veikia žmogaus sąmonę ir nuotaiką.

Dėl akimirksniu suteikiamos paskolos ir dėl greito kredito bendrovių nesigilinimo į smulkmenas, kai kurie žmonės gali priprasti imti paskolas net ir tada, kai tiesioginio poreikio nėra. Jeigu tai darant sugebate pinigus grąžinti, tuomet nieko baisaus jei dažnai skolinsitės. Juk ne visi yra sutverti taupyti ir nevisi gali lengvai atsispirti nuo prabangos prekių ar turiningai praleisto laisvalaikio. Tam greitieji kreditai ir yra  skirti – kad norintiems vartoti nedelsiant suteiktų visas galimybes tai padaryti.

Greitųjų kreditų bendrovėms rūpi klientai, bet ne visi tuo tiki

Dėl didelio nepatiklumo finansinėmis įstaigomis, klientų paimtos paskolos būna grąžinamos jų pačių pastangomis visiškai ignoruojant įmonę, iš kurios greitas kreditas būna paimtas.

Nors buvo minėta straipsnio pradžioje, bet pakartosime ir pabaigoje: paskolos internetu, sms kreditas, paskolos telefonu ar kiti greito kredito būdai ir įmonės, kurios tuos būdus siūlo, yra suinteresuotos ne tik greitai paskolinti. Tos įmonės ne ką mažiau – o greičiausiai daug labiau – nori, kad jų klientai laiku grąžintų paskolas. Dėl šios priežasties bendrovės yra linkusios megzti su klientais glaudų ryšį komunikuojant visais įmanomais būdais.

Todėl nuoširdžiai patariame visiems imantiems ar ateityje imsiantiems greitą paskolą: prenumeruokite naujienlaiškius į el. paštą ir mobilųjį telefoną, dalyvaukite greito kredito apklausose ir konkursuose bei būkite atviri naujiems greitų paskolų bendrovių pasiūlymams.